• Ładowarka everActive CBC-4

Symbol: 00-0227
109.90 -9% 99.99
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu od 1 do 3 dni (zależne od magazynu)
Cena dostawy 5.7
Odbiór osobisty 0
Paczka w Ruchu Pobranie 5.7
Paczka w Ruchu 5.7
Paczkomaty InPost 11.28
Kurier DPD Polska 15
Paczkomaty InPost Pobranie 16
Kurier DPD Polska Pobranie 18
Dostępność 4 szt.
Waga 0.609 kg
Zostaw telefon
Ładowarka (prostownik) do akumulatorów 6/12 V żelowych / AGM / kwasowo-ołowiowych everActive CBC-4 cyfrowy, w pełni automatyczny.

everActive CBC-4 to uniwersalna ładowarka / tzw. "prostownik inteligentny" do wszelkiego typu akumulatorów kwasowych (samochodowych itp.) 6 V i 12 V, żelowych / AGM.

NOWA CYFROWA TECHNOLOGIA to mniejsze rozmiary, większa niezawodność, większa skuteczność, większa efektywność, mniejsze zużycie energii elektrycznej.
Ładowarka obsługuje większość dostępnych na rynku akumulatorów samochodowych, żelowych, AGM o pojemnościach 1,2-120 Ah.
Posiada duży, czytelny wyświetlacz LCD i wbudowany woltomierz, pozwalający na szybką ocenę naładowania podłączonego akumulatora.

Ładowarka jest inteligentna, sterowana mikroprocesorem - po pełnym naładowaniu automatycznie wyłącza się, przechodząc w tryb monitorowania napięcia - w 100% bezpieczna dla każdego akumulatora.
Skuteczność naszej ładowarki jest porównywalna z procesem ładowania w wiodących, profesjonalnych urządzeniach (nawet wielokrotnie droższych) - używanie inteligentnej ładowarki nie wpływa negatywnie na eksploatację akumulatora, a wręcz przeciwnie, wydłuża czas jego eksploatacji!

Ładowarka dedykowana jest nie tylko do akumulatorów samochodowych dużej pojemności - dzięki różnym programom ładowania, nadaje się również do akumulatorów żelowych, motocyklowych, stosowanych na jachtach czy akumulatorów do skuterów o mniejszej pojemności.

W ładowarce zastosowano pionierskie rozwiązania:
- automatyczna i pewna kontrola naładowania akumulatora - po osiągnięciu określonego napięcia, lub samoczynnego spadku prądu ładowania,
- monitorowanie napięcia po zakończeniu ładowania - automatyczne wznowienie ładowania w przypadku spadku napięcia na akumulatorze,
- ładowarka niweluje zjawisko zasiarczania akumulatorów, które może powstawać podczas ładowania,
- tryb "zimowy" - gwarantuje pełne i efektywne naładowanie akumulatora, nawet w b. niskiej temperaturze otoczenia
- tryb "reaktywacji/reanimacji" - specjalny tryb ładowania - w przypadku skrajnie rozładowanych akumulatorów, ładowarka stosuje ograniczony prąd ładowania pojedynczymi impulsami, aż do osiągnięcia bezpiecznego napięcia pozwalającego na szybsze ładowanie - ładowarka sama decyduje, o konieczności użycia tego trybu,
- ładowarka wyposażona w komplet zabezpieczeń przeciw zwarciom, przed błędnym podłączeniem biegunów, przed przegrzaniem, przeciążeniem, przeładowaniem itp.

Ładowarka CBC-4 jest przeznaczona do baterii 6/12 V typu żelowe, kwasowo-ołowiowe, AGM, VRLA, VLA, SLA, WET, GEL, Lead-Acid. Ładowanie przebiega automatycznie, wieloetapowo. Tryb ładowania, działanie ładowarki sygnalizowane jest na podświetlanym wyświetlaczu LCD.

Pierwszy etap to zmierzenie i podanie wskazania napięcia na zaciskach akumulatora i określenie jego rodzaju. Naciskając przycisk "MODE" należy wybrać tryb ładowania. Dokonywana jest ocena stanu akumulatora i jego ewentualna reaktywacja (tylko dla mocno rozładowanych ogniw) - ładowanie zmniejszonym prądem pojedynczymi impulsami.
Następnym etapem jest ładowanie zasadnicze - w zależności od trybu ładowania 0,8/3,8 A.
Kolejne etapy to kontrola procesu ładowania - wraz ze wzrostem napięcia na akumulatorze następuje ograniczenie prądu ładowania.
W końcowej fazie ładowania prąd jest ograniczany do 0,8 A - jest to doskonałe zabezpieczenie przed zjawiskiem "gazowania" akumulatora. Po osiągnięciu napięcia 14,4/14,7 V (dla akumulatora 12 V) i 7,3 V (dla akumulatora 6 V) ładowanie zasadnicze jest zakończone.
Ostatni etap to faza monitorowania napięcia na akumulatorze - w przypadku dłuższego pozostawienia ładowarki podłączonej do akumulatora i spadku napięcia do 12,6 V (12 V) / 6,3 V (6 V) ładowarka włącza ładowanie podtrzymujące aby nie dopuścić do dalszego rozładowania akumulatora.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:
- Napięcie wejściowe: 220-240V AC 50/60 Hz;
- Obsługiwane akumulatory: 6/12 V DC automatyczna detekcja, żelowe, kwasowo-ołowiowe, AGM, VRLA, VLA, SLA, WET, GEL, Lead-Acid;
- Obsługiwane pojemności akumulatorów: 1,2-120 Ah dla 12 V, 1,2-14 Ah dla 6 V;
- Sprawność: >75-80%;
- Napięcie ładowania: 14,4/14,7 V dla 12 V akumulatorów, 7,3 V dla 6 V akumulatorów;
- Prąd ładowania: 0,8/3,8 A;
- Temperatura pracy: -10-40 st. C (ograniczenie mocy przy wyższych temp.);
- Wymiary: 183 × 68 × 47 mm;
- Inne: długość kabla zasilającego AC ok. 1,5 m, łączna długość przyłączy (z krokodylkami lub oczkami) ok. 1,5 m.

ZESTAW ZAWIERA:
- ładowarka automatyczna everActive CBC-4 z terminalami oczkowymi;
- instrukcja obsługi PL/EN/DE;
- przyłącze z krokodylkami.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie